Wyjazd w Dolomity i nie tylko

Szukasz kogoś na weekendowy (albo i dłuższy) wypad na motocyklu? Ten dział Ci w tym pomoże.
Awatar użytkownika
kanioot
Kontakt:

Re: Wyjazd w Dolomity i nie tylko

Post autor: kanioot »

Leo_ pisze:
05 marca 2020, 08:09 - czw
Mam zeskanowane SM od roku '93 do '01 (nie mam wszystkiego, bo nie mam już tyle czasu co kiedys na skanowanie) + spis treści zawartości.
Bez problemu mogę wrzucić :)
ja bym chętnie przyjął takie skany

Awatar użytkownika
PanMarek44
Nestor Nestorowicz

Post autor: PanMarek44 »

Kiedyś zrobiłem rozpiskę w którym numerze jaki rejon Polski był opisywany. Ponieważ mam jak dotąd wszystkie numery "ŚM" więc mogę kiedyś usiąść i dokonać excerptu. Przy okazji pozaznaczam również te moje opisy wyjazdów zagranicznych. Ale to są odgrzewane kotlety. Ba, mam nawet wszystkie chyba 3 czy 4 numery pierwszego "Motocykla" w lakierowanej okładce. Tam też coś pomieściłem. M.in. mój wyjazd do Francji 91 lub 92 na winobranie. A jechałem wtedy CX 500 poprzez Austrię i Północne Włochy. Jednocześnie uprzejmie napomykam że byłem już wtedy starszy od większości forumowej bo dobiegałem 50ki a XS Eleven nabyłem na swoje półwiecze. A zatem życie motocyklowe przed Wami! :jazda :victory:

Awatar użytkownika
StraHu

Post autor: StraHu »

Ja również bardzo chętnie ponownie zagłębił bym się w tej lekturze :)
Pozdrawiam

StraHu

Awatar użytkownika
Leo_

Post autor: Leo_ »

PanMarek44 pisze:
05 marca 2020, 09:19 - czw
XS Eleven nabyłem na swoje półwiecze. A zatem życie motocyklowe przed Wami! :jazda :victory:
I tego się trzymam !
KTM + BMW = :)
Wrocław

Awatar użytkownika
PanMarek44
Nestor Nestorowicz

No i jeszcze taki przyczynek do logistyki wyjazdowej. Na mojej stacji koło Tesco benzyna z dnia na dzień spadła o 20 gr (do 4,55). Dobra nasza pomyślałem. Może ten paranoiczny lęk przed "kolanowirusem" utrzyma się przez cały motocyklowy sezon. :jazda Ale zajrzałem do netu i zapytałem się kumpla (we Włoszech) po ile jest teraz u nich, bo było po prawie 1,9 euro. Aktualnie ok. 1,5 euro odpowiedział kumpel. A zatem u nich spadło o prawie 40 centów. Czyli ok. 1,5 zł a zatem 7 razy więcej. O Włochach mój kumpel mówi że w większości to są "genetyczni złodzieje". Co mam zatem sądzić o rządzących naszym państwem? Kogo my wybieramy?!

Awatar użytkownika
kanioot
Kontakt:

PanMarek44 pisze:
07 marca 2020, 13:00 - sob
1,9 euro. Aktualnie ok. 1,5 euro Co mam zatem sądzić o rządzących naszym państwem? Kogo my wybieramy?!
a wspomniał ile wynosi minimalna płaca albo średnia?

Awatar użytkownika
StraHu

Post autor: StraHu »

PanMarek44 pisze:
... O Włochach mój kumpel mówi że w większości to są "genetyczni złodzieje"....
Od 19 lat pracuję dla Włochów i na moje nieszczęście muszę w stu procentach potwierdzić tą opinię 👍

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
kanioot pisze:
07 marca 2020, 13:15 - sob
PanMarek44 pisze:
1,9 euro. Aktualnie ok. 1,5 euro Co mam zatem sądzić o rządzących naszym państwem? Kogo my wybieramy?!
a wspomniał ile wynosi minimalna płaca albo średnia?
Kiedyś to liczyłem ile średnoizarabiający mieszkańcy Europy Zachodniej mogą zakupić paliwa rocznie w porównaniu do obywateli naszego kraju i w skrócie powiem tak ... nie liczcie tego 🙈🙉🙊
Pozdrawiam

StraHu

Awatar użytkownika
PanMarek44
Nestor Nestorowicz

Najkrócej to przelicznik wygląda jak 1:4 w ostateczności 1:3. czyli 1 E = 1 - 1,5 zł. A zatem benzyna powinna u nas kosztować w stosunku do zarobków ok. 1,5 do 2,2 zł. Niechby już kosztowała i 3zł ale wtedy nie mogliby ci rządzący okupanci być takimi łaskawcami jakimi się dotychczas mianują m.in. wydzielając emerytom 13 a może i 14 pensję. Kiedyś niebacznie przysłali mi wykaz ile wydzielają mi emerytury po wszelkich odliczeniach. Wyszło im 41 proc. od pełnej kwoty! Zatem dokładają mi w tych obiecankach emeryturach ok 170-340 zł miesięcznie a rabują ok. 2900 miesięcznie. I jak tu ich nazywać inaczej jak bezwzględnymi i okrutnymi okupantami ("nachalne są te kurwy i zuchwałe")!!!

Awatar użytkownika
PanMarek44
Nestor Nestorowicz

Wszystko wskazuje na to, że ogarniająca z szybkością pożogi trawiącej wysuszony busz, pandemia paniki i idiotyzmu związana z "kolanowirusem", uniemożliwi nam wyjazd w maju-czerwcu w Alpy. Ciągle jest, pewnych chętnych, tylko dwójka, to jest Lidek i ja. Endriu deklarował chęci swej siostry (XTZ 750 Super Tenere) ale wszystko wskazuje że to były chęci Endriu a nie jego młodszej siostrzyczki. Ponieważ wszelakie utrudnienia formalne mogą uniemożliwić aktualnie przemieszczanie się po Europie więc poważnie myślę o przeniesieniu terminu wycieczki na drugą i trzecią dekadę września (np. od 10 do 25.09). Decyzja finalna zapadnie w końcu tego miesiąca. A zatem, ponieważ optymalny skład (wg. mnie), to 4 osoby więc może ktoś się na ten termin wrześniowy będzie mógł i chciał załapać. Myśleć i kombinować!

Awatar użytkownika
kanioot
Kontakt:

ja się bije z myślami ale wszystko jest związane z kilkoma sprawami niezależnymi ode mnie. Te zależne ogarniam i będę ogarniał sukcesywnie z ilością przebytych kilometrów.

ODPOWIEDZ